• Kávu s mlékem nebo bez?

  I když některé věci dlouho víme nebo alespoň tušíme, máme neustále tendence o nich pochybovat alespoň do doby, než nám to vysvětlí někdo věrohodný.
  Závěr výzkumu primáře MUDr. Jan Milánka:
  Kombinace černé kávy a tuku z mléka nebo smetany na celé naše tělo nepůsobí ani trochu příznivě. Mléko, smetana nebo silně omaštěné zákusky či smetanová šlehačka ke kávě zásadně nepatří.

  akademie.inhair.cz

  * Káva s mlékem či smetanou působí velice špatně na dvanácterník, který pak v křeči stáhne svoje hladké svalstvo a následně začne vyřazovat z provozu slinivku břišní.
  * Pak zablokuje celý žlučník.  Žlučník je zásobní skladiště žluči v našem organismu, ta se samočinně do trávící soustavy uvolňuje vždy, když sníme cokoli mastného, aby ten přijatý tuk byl pro správné následné strávení předem dostatečně emulgován.
  * Křeče a bolesti se potom za čas objevují i v oblasti bederní páteře, kdy chronický nedostatek žluči ve střevech způsobuje až bolestivou zácpu.
  * Žluč, která se nedostane do dvanácterníku, se usazuje s výraznou bolestí právě u vývodu žlučníku a tvoří se tam nejprve žlučový písek.
  * Ovšem později se mohou vytvářet až opravdu velké a životu nebezpečné žlučové kameny, které nakonec žlučník zcela ucpou.
  * Z čínské medicíny se dozvídáme, že meridiánová spojnice nemocného žlučníku prochází všemi velkými klouby našeho organismu (kyčle, ramena, kolena) a způsobuje jejich silné bolesti až chronickou nehybnost.
  * Chybějící slinivkové šťávy způsobují ve střevech velice silné nadýmání (meteorismus).
  * Vracející se žlučí reaktivované žaludeční šťávy silně poškozují samotnou slinivku a pak vzniká stále se rozmáhající cukrovka (diabetes mellitus). Ve velice málo, nebo zcela nefunkční slinivce se pak následkem prodělaných poleptání žaludeční kyselinou a následných zánětů už netvoří v patřičném množství, anebo vůbec, veledůležitý hormon inzulín.Takto mimo jiné je ochromena i činnost mnoha dalších sliznic v celém našem těle.
  * Káva obsahuje velké množství hodně agresivní kyseliny šťavelové. A když ledviny tuto látku nestačí dostatečně rychle vylučovat prostřednictvím moči, potom se snadno vytvoří z přítomných krystalků kyseliny šťavelové nejdříve močový písek.
  * Později se ale vytvářejí také obrovské, vysoce bolestivé a zároveň i rizikové močové kameny.
  * Je-li totiž v našem organismu neustále přítomno příliš velké množství kyseliny šťavelové, přes tlusté střevo se následně vstřebává zpátky do těla a usazuje se i do kloubů a svalů. Dochází tak k silným bolestem (vnímaným zejména v noci) – jak v oblasti páteře, tak i v oblasti velkých kloubů.
  * Tímto způsobem vzniká i velice podobné, vysoce bolestivé a pohyb omezující onemocnění, jako je dna.
  * Káva také překyseluje organismus. Při vysokém překyselení dochází k poškozování tkání, imunitní systém je oslaben na minimum, objevují se vážné nemoci, jako jsou onkologické a jiné potíže.
  Pokud tedy alespoň trochu myslíte na své pozdější zdraví, popíjejte svoje oblíbené kafíčko zásadně bez mléka či smetany a jen v malém množství. Nedopřávejte si spolu s ní šlehačku, či vysoce kalorické, tedy zejména silně omaštěné zákusky, či koláčky.

  Milujete li cukrárnu – volte vždy buď sladkosti a nebo pouze kávu. Také můžete jako já vyměnit kávu (alespoň občas) za cereální nápoj. Je stejně černý i hořký.

  Pokud potřebujete poradenství zdravého životního stylu nejen v oblasti zelených potravin, máte jakýkoliv zdravotní a nebo psychický problém, jsem Vám plně k dispozici.

  Pavla Růžičková kontakt na www.Makeup4u.cz    info@makeup4u.cz

  facebook      twitter      blog    pinterest      flickr         instagram


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Chceš zde reklamu napořád jen za 9 Kč?
  Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

CZIN.eu TOPlist