• Líný rodič – kniha pro rodiče

  Pokud plánujete založit rodinu nebo již máte děti, jistě si čas od času položíte otázku, zda vaše dítě vychováváte správně. Zcela jistě víte, že zanedbání dětí je špatné, ale přílišná angažovanost a aktivita ze strany rodičů je taktéž škodlivá. Všeho moc škodí, nic se nemá přehánět. Každý rodič by si měl uvědomit, že svým chováním formuje osobnost svého dítěte. Není na škodu přečíst si o výchově nějakou odbornou literaturu. Na výběr je spousta knih, které obsahují náměty k přemýšlení, dobré rady nebo názory.

  Jednou z velice zajímavých knih je Líný rodič. Lenošením a nečinností k lepšímu rodičovství. Autorem knihy je britský spisovatel Tom Hodgkinson, otec tří dětí, který má na výchovu svůj specifický pohled. Zastává totiž názor, že líný rodič vychová děti zodpovědné vůči vlastnímu životu. Díky lenosti, zahálčení a nicnedělání rodičů jsou dle jeho názoru děti vedeny k samostatnosti. Líný rodič je takový rodič, který děti „nechá být“, aby se vyvíjely zcela přirozeně. Není otrokem svých dětí, žije dál společenským životem, šetří finance – nejezdí s dětmi na výlety ani jim nekupuje hračky (dají se přeci vyrobit). Jeho teorie líného rodičovství je založena na myšlenkách dvou významných pedagogů, jedním z nich je John Locke, druhým Jean-Jacques Rousseau.
  Pozor! Nejedná se o zanedbávání nebo nepozornost. Naopak – pokud se rodič řídí názory Toma Hodgkinsona, učiní život svých dětí radostnější, vychová děti spokojené, soběstačné a se smyslem pro zodpovědnost. 

  432406

  Já osobně nesouhlasím se všemi myšlenkami uvedenými v knize, ale musím uznat, že mě kniha nadchla a přečetla jsem ji jedním dechem. Jako každá kniha o výchově je plná názorů a rad, se kterými můžete zcela souhlasit, naprosto nesouhlasit nebo si převzít některé z nich. Nějaké názory považuji za nadsazené a vím, že se s nimi neztotožním (například pryč se školou). Některé z nich mi však otevřely oči a vím, že se jich budu určitě držet. Knihu vřele doporučuji všem, kteří chtějí znát jiný pohled na výchovu dětí, než jaký je veřejnosti nejčastěji předkládán. 


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Chceš zde reklamu napořád jen za 9 Kč?
  Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

CZIN.eu TOPlist