• Otevřený rozhovor s maminkou, co je sama s dítětem

  Denně přibývá čím dál tím více maminek (výjimkou i otců), co zůstanou na výchovu svého potomka sami. Ať už se rozejdou či jeden z partnerů umře (v tom horším případě).

  Já sama osobně znám hodně maminek, které zůstaly s dítětem samy. A výchovu zvládají bravůrně.

  Když si jen zkusím představit, co by se stalo, kdybych se v této situaci ocitla i, nedej Bože, já?! Udělá se mi nevolno a hlavně cítím zklamání.

  Zatímtím žádná taková rozhodnutí a situace nepotkaly, proto nemohu posoudit, jak bych se zachovala. Jak jsem už zmínila, že znám pár maminek, dovolila jsem si jednu z nich vyzpovídat.

  Lenka se se svým, už bývalým partnerem, seznámila v práci. Vzájemná přitažlivost je spojila a narodil se jim syn Jindříšek. Jak sama říká: “ Jindra je takový omyl, ale zároveň to nejcennější, co mi v životě zůstalo.“ Jindříšek totiž nebyl plánovaným miminkem. Ale Lenka si ho nechala, opustila partnera, který neměl o ně zájem a začala se naplno věnovat Jindrovi.

  V životě to neměla lehké. Umřela ji maminka a tatínek chtěl spáchat sebevraždu, ale naštěstí přišla včas domů a zabránila tomu.

  Ilustrační foto

   

  Leni, ráda chodíš do kavárničky Caffé Stres, kde vždy relaxuješ a i dnes jsme se zde setkaly. Zajímá mě, kde tak mladá žena, co tolik v životě zažila, si udržuje stále úsměv na rtech a nemá žádné „depky“, nebo se pletu?

  Energii beru hlavně díky Jindříškovi. On je ten, co mě drží nad vodou a jsem za to ráda. A co se týká „depek“, ty mě občas také potrápí, ale zase se posílím Jindrou.

  Ve svém životě si to neměla a zatím nemáš jednoduché, hned po škole jsi šla pracovat, pak smrt maminky,pokus o sebevraždu tatínka, rozchod s partnerem a Jindříšek. Jak to všechno stíháš? To všechno zvládáš sama, nebo ti někdo pomáhá?

  S výchovou mi občas pomůže taťka. Jindru bych totiž nedokázala svěřit nikomu cizímu. No, stíhám (smích), většinou chodím pozdě. Ale lepší pozdě, než-li vůbec.

  Litovala jsi někdy v životě svého rozhodnutí?

  Jak to myslíš? Jako Jindry? Pokud ano, tak to jsem nikdy nelitovala. Jindříšek je to nejkrásnější, co mě mohlo potkat.

  Ptal se někdy Jindříšek, kde je tatínek?

  Naštěstí jsem mu to stihla všechno vysvětlit ještě včas, než se vůbec stihl zeptat.

  Jak jsi mu to vysvětlila?

  No řekla jsem mu, že jsou děti, co tatínka mají a děti, co ho nemají a on patří do skupinky, kde tatínka nemají.

  Nedávno proběhl zápis do 1. třídy. Jelikož už předtím jsi mi říkala, že je Jindříšek problémovější, ne v tom, že by byl sprostý a vulgární vůči dětem a učitelům, ale proto, že je většinou on tou obětí šikany. A proto mu byl učitely i doktory doporučen odklad. Jak to tedy dopadlo? Šli jste na zápis?

  Na zápis jsme šli, ale nakonec jsem řekla řediteli, že chci pro Jindru odklad. Takže máme odklad.

  S muži to nikdy nebylo a asi ani nebude jednoduché, ale přeci jen, kdyby se dejme tomu našel muž, který by měl o tebe, ale hlavně i o Jindru zájem a chtěl by se o vás, i přesto, že Jindra není jeho syn, postarat, bránila by ses tomu?

  Určitě bych se tomu nebránila, pokud by ten partner bral Jindru takového, jaký je, a mě, nevidím v tom žádný problém.

  Když naváži na předchozí otázku, jak by měl vypadat muž podle tvých představ, co by všechno měl splňovat?

  Na vzledu mi nezáleží, věk neřeším. Důležité jsou pro mě sympatie. A srdce na správném místě!

  Pokud by se tedy objevil „dokonalý muž“, bránila by ses případnému dítěti?

  Vůbec bych se tomu nebránila, ale jak říkám, musel by mít rád nejen mě, ale hlavně Jindříška.

  Teď si měla docela větší zdravotní problémy, čekala tě operace se štítnou žlázou a lymfatickými uzlinami, ale nakonec jsi nešla, proč?

  Ano. To je pravda. Šla jsem na kontrolu k jinému lékaři a on mi řekl, že na operaci nebudu snad ani muset, protože si myslí, že původ mých problémů pochází odjinud. Teď mi brali krev, skrz podezření na Stillovu chorobu.

  (Stillova choroba – zánětlivé onemocnění manifestující se celou řadou klinických příznaků, zahrnujících intermitentní febrilie, artritidy, kožní vyrážku, bolesti hrdla, horečky, bolest kloubů apod.)

  Máš nějaké tajné přání, sen?

  Mým jediným přáním je, aby byl Jindříšek zdravý a šťastný.

  Co bys vzkázala případným maminkám, které jsou v podobné situaci jako ty?

  Neházejte flintu do žita, může být hůř i líp. :)

   


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Chceš zde reklamu napořád jen za 9 Kč?
  Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

CZIN.eu TOPlist