• Oblečení vybírejte podle typu postavy

  Myslíte si, že vaše postava nesplňuje ideál krásy? Ideální být nemusí, ale rozhodně to neznamená, že je ošklivá. Záleží totiž i na tom, do čeho postavu ukrýváte – tedy na oblečení. Málokdo umí dokonale využít oděvů k tomu, aby zvýraznil své přednosti a skryl nedostatky. Univerzální návod neexistuje, záleží především na typu postavy a na vašem individuálním stylu.

  Ve volném oblečení štíhlí nebudete

  Nejčastěji zmiňovaným problémem bývá nadváha. Pokud vidíte cestu v tom, že si budete kupovat větší a volné oblečení, dosáhnete opačného efektu – velké se stane ještě větším. A pokud ještě vyberete nevhodnou barvu nebo vzor, dokonale tloušťku podtrhnete a zvýrazníte, takže vaše kila navíc nikdo nepřehlédne. Zkuste vyjít z typů postavy, vrstvěte a kombinujte – a uvidíte, že výsledek bude stát za to.

  Hruška nebo jablko

  Nejčastěji užívaná klasifikace typu postavy se inspirovala ovocem. Typ postavy hruška má široké boky, zadeček a stehna. Pak se vyplatí zdůraznit horní polovinu těla. K tomu pomohou výrazné výstřihy doplněné nápadnými šperky nebo bižuterií, límečky, projmutí pod prsy nebo zajímavé zdobení kolem výstřihu. Rozhodně si však nepořizujte široké tuniky, topy a trička nebo těsné sukně a kalhoty. Připomíná-li však vaše postava jablko, dejte si pozor na pestré a divoké vzory, skryjte bříško a přitáhněte pozornost jinam – třeba k nohám nebo k vršku těla. Také vyšší podpatky pomohou opticky zeštíhlit postavu.

  Přesýpací hodiny, chlapecká postava, širší ramena

  Postava přesýpací hodiny by se měla vyhýbat pytlovitým oděvům, rovným střihům či bokovým kalhotám. Naopak zdůrazněte pas a křivky. Přestřižený nebo vysoký pas budou to pravé. Pokud vás trápí malé poprsí a úzké boky, zkuste zdůraznit pas – třeba pomocí pásků. Opticky dělit můžete i kontrastními barvami. Širokým ramenům pomohu výstřihy tvaru V, jednobarevné vršky a barevnější kalhoty nebo sukně.


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Chceš zde reklamu napořád jen za 9 Kč?
  Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

CZIN.eu TOPlist