• Než si pořídíte papouška

  Zatoužili jste vy nebo vaše děti po opeřeném mluvícím společníkovi? Papoušek patří ke zvířatům, se kterými si můžete užít hodně zábavy. Jeho chov však není tak jednoduchý, jak by se mohlo na první pohled zdát. Pokud však překonáte určité obtíže, které bývají s chovem větších exotů spojené a budete se věnovat i výchově mladého opeřence, stane se papoušek oblíbeným společníkem nejen vaším nebo vašeho dítěte, ale i příbuzných a přátel.

  Vybavení musí odpovídat druhu papouška

  Na počátku musíte počítat s většími náklady, které nezahrnují jen cenu samotného papouška. Každý opeřenec potřebuje určitý prostor a větší klece nebývají právě levné. Misky, bidýlka, hračky, krmení a další doplňky jsou také nezbytné. Při zařizování bydliště nového člena rodiny se určitě řiďte radami chovatele a ještě před přivezením papouška domů si vše důkladně nastudujte a připravte. Různé druhy papoušků mají odlišné nároky, některé chyby by pro zdraví ptáčka mohly být kritické.

  Fotografie-0019

  Smiřte se s hlasitými projevy a nepořádkem

  Mějte na paměti to, že papoušci jsou hlasití a často si hrdla pročišťují i v časných ranních hodinách. Protože však původně žili v oblastech, kde byla všeho hojnost, neumějí šetrně zacházet s potravou a klidně ji rozhazují i mimo prostor klece. Musíte tedy počítat s častým čištěním a úklidem. Papoušci jsou velice inteligentní, velice brzy zjistí, kdy vám jejich hlasité aktivity nejvíce vadí a pokud je budete uklidňovat mimořádným krmením nebo pamlsky, musíte počítat s tím, že nejhlasitější budou například tehdy, když budete hovořit s návštěvou, telefonovat nebo sledovat svůj oblíbený pořad. Ochočený papoušek se s vámi může pohybovat po celém bytě, je však nutné zajistit mu bezpečné prostředí, kde nebude hrozit poškození, otrava nebo úraz.

  Neobvyklé zážitky a výchova

  I papouška je nutné vychovávat. Mnoho věcí lze toto chytré zvířátko naučit – a nemusí se jednat pouze o mluvení. Papoušek může vysedávat na volno na bidýlku, přistávat na ruce nebo sedět na rameni, jíst z talíře nebo předvádět různé kousky. Zábavu si užije celá rodina – ptáček se naučí napodobovat nejen hlasy příslušníků rodiny, ale i zvířecích příslušníků, kteří pak mohou být značně zmateni. Jen pozor na to, která slova svého opeřeného mazlíka naučíte – některé vulgární výrazy po čase přestávají být vtipné, ovšem odnaučení již není možné. Nezapomeňte také na patřičnou odměnu za požadovaný výkon a slušné chování – papoušci si takovou péči jistě zaslouží.


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Chceš zde reklamu napořád jen za 9 Kč?
  Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

CZIN.eu TOPlist