• KNIŽNÍ TIP: Smrtící okamžik pravdy – Roman Cílek

  Řadíte se k milovníkům detektivního žánru, popř. autora Romana Cílka? Pokud ano, přinášíme vám další knižní tip, jenž vám představí jeho nejnovější počin s názvem Smrtící okamžik pravdy. Kniha patří do edice nakladatelství MOBA, která se pyšní názvem Původní česká detektivka. Obsahuje 15 detektivních povídek. Některé jsou svou formou netradiční, protože vyprávějí z úhlu pohledu vraha. Jiné jsou tradiční, protože je zde patrné vyšetřování případu. Některé jsou zajímavé tím, že se oba úhly vyprávění prolínají.

  Oficiální anotace (zdroj: databazeknih.cz):

  „Nová kniha proslulého autora, jehož celoživotní témata tvoří vina, trest a spravedlnost. Povídky se čtou doslova jedním dechem a o momenty překvapení není nouze. Slovy zkušeného kriminalisty: „Trpělivě sbíráme kamínky důkazů, skládáme je do mozaiky – a najednou pak zjistíme, že je vše úplně jinak.“ Pro kriminalisty je to věru nepříjemné, pro milovníky dobrých detektivek výhra.“

  Jak je zřejmé z anotace, autor se řídí ve svých pracích pravidly viny, trestu a spravedlnosti. Vše je vidět i v této knize, která je touto tematikou naplněna od samého počátku až do konce. Mnohdy si zde můžeme povšimnout dvojsečné zbraně ve smyslu toho, že viník se stane zároveň obětí a opačně. Někdy se zde objevuje i prvek nespravedlivého trestu, nebo naopak nespravedlivé smrti. Vzorem může být předposlední povídka Děvče na pohrání.

  Troufáme si tvrdit, že tato kniha by vás mohla zaujmout i po psychologické stránce. Je velice čtivá, tím pádem ji budete mít přečtenou za pár chvilek. Pokud vás tato malá ochutnávka trošku nahlodala a uvažujete o tom, zda si knihu pořídit, dodáváme ještě odkaz na recenzi, jež by vám měla o knize říci mnohem více.


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Chceš zde reklamu napořád jen za 9 Kč?
  Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

CZIN.eu TOPlist