• Jak naučit štěně čistotnosti

  Kdy začít s výukou čistotnosti, v kolika měsících by již štěně mělo umět chodit vykonávat potřebu venku a jak vůbec na to? Tento základní nácvik je životně důležitý pro všechny pejskaře, a i když se některé názory různí, existují určitá pravidla, na kterých se shodnou všichni. Naučit psa vykonávat potřebu venku lze naučit bez ohledu na to, kde bydlíte a kolik času na pejska máte – je to nezbytná nutnost.

  Jak začít

  Začíná se ihned po dovezení štěněte. Obrňte se trpělivostí a neočekávejte, že psí mrňousek vše zvládne během několika dnů. Choďte se štěnětem ven po hlavních činnostech – tedy po jídle, pití, spaní. To je lehké, pokud bydlíte v rodinném domě, v bytě budete možná muset nejdřív použít štěněcí podložky – na ty se štěně naučí vykonávat potřebu a vy je budete postupně přemisťovat ke dveřím, popř. ven. Jakmile se štěně vyvenčí venku, chvalte a odměňujte pamlskem.

  Výsledky očekávejte cca do půl roku štěněte

  Ve věku 6 měsíců už by štěně mělo vykonávat potřebu venku, potřebná doba pro nácvik je značně individuální. Pro správný výsledek je nutno dodržovat pravidla: venčit po spaní, jídle a napití, v bytě učit na plenky blízko dveří, dobrý výkon odměňovat pamlskem, netrestat, protože štěně neví, za co bylo potrestáno, maximálně plácnout nebo slovně pokárat, pokud jste štěně zachytili při konání potřeby, nemít přehnaná očekávání. Pak budete spokojeni vy i váš pejsek.


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Chceš zde reklamu napořád jen za 9 Kč?
  Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

CZIN.eu TOPlist