• Freeline skates

  Freeline skates, jež vznikly v roce 2003 v San Franciscu, kombinují skateboard, snowboard, waveboard, surfing a inline bruslení.

  Nejprve byl koncipovány pro sjezdy (downhill), ale posléze Ryan Farrelly zjistil, že se dá na nich docela dobře odrážet (díky odporu vyvolanému mezi zemí a kolečky) i na rovině a dokonce jet i do kopce.  Když začal freeline testovat, vzbudil nečekaný zájem u svého okolí, které se zajímalo na čem to vlastně jezdí. Po zvládnutí základní jízdy lidé začínali vymýšlet další možnosti balancu a triků. A začal v uvozovkách virál, který dále postoupil do Japonska, Číny, a Evropy. Videa upnutá na youtube dále šokují a získávají příznivce na svou stranu, kteří chtějí umět minimálně základní triky.

  Jedná se o dvě hliníkové nebo dřevěné desky tvaru čtverce, dělí se na levou a pravou, na každé jsou dvě široká kolečka. Na vrchní straně desek je umístěn „grip“ (brusný papír), který napomáhá lepší přilnavosti k botě a zabraňuje smýkání při pohybu nohy. Při jízdě nohy opisují tvar S (pohybování nohama střídavě dopředu a dozadu). Jednou z největších výhod Freeline skates je, že jezdec s nimi může dosáhnout vysokého náklonu v oblouku, což umožňuje provádět vynikající manévry. Stačí jen otáčet tělem ze strany na stranu a udržovat rovnováhu. Jízda je velmi vzrušující, ale také zdravě návyková. Freeline skates mají unifikovanou velikost. Není tedy potřeba jiné velikosti pro malé, nebo velké jezdce.“Freeliny“ nejsou k noze nijak připevněné, ani navzájem spojené. Umožňují rovněž spoustu triků, které jsou ale podle mě docela obtížné :D.

  Existuje jistý originál, který teď stojí kolem 4000 Kč. Mně se je podařilo koupit tyto za 1000 Kč, značka je Fei Fan, což je nejspíš čínská kopie. Rozhodně si ale na ně nemůžu stěžovat. Jezdí, jak mají a nevidím způsob, jak by mohly být ještě lepší.

  freeline skates 3 freeline skates 2 freeline skates 1

  freeline skates 5

   

   

   

   
  Zde je krátké video pro ukázku:


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Chceš zde reklamu napořád jen za 9 Kč?
  Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

CZIN.eu TOPlist