• Bernský salašnický pes – fantastický přítel a společník

  Chtěli byste vy nebo vaše děti větší plemeno psa, kterého byste nemuseli příliš cvičit a přesto byl věrným hlídačem i společníkem? Nevadí vám nějaký ten psí chlup a dovolíte psovi, aby byl alespoň část dne s vámi doma? Máte i jiná domácí zvířata a máte strach, aby jim pes neubližoval? Pak uvažujte o pořízení bernského salašnického psa. Zaujme vás nejen svou mohutností a bohatým kožichem, ale i barevností. Tříbarevná srst (černá, bílá a rezavě hnědá) a hnědé skvrny nad očima dávají „berňákovi“ neustále veselý vzhled.

  Něco málo z historie

  Bernský salašnický pes pochází skutečně ze švýcarského Bernu. Uznán jako plemeno zde byl od roku 1907, ve švýcarských Alpách a podhůří však působil jako pastevecký pomocník již mnohem dříve. Byl chován jako hlídač, honák i tažný pes, později se stal především psem rodinným. Jako tažný pes se využívá dodnes zvláště v malých soukromých švýcarských mlékárnách, hlavně pak jako atrakce pro turisty. Nenáročná péče o srst a milá povaha činí toto plemeno stále oblíbenějším.

  „Berňák“ miluje svou rodinu

  Úžasnou povahu bernského salašnického psa oceníte již po několika dnech společného soužití. Není jen hlasitým hlídačem, ale především přítelem celé rodiny. V cizích lidech nebudí přímo hrůzu, ale má přirozený respekt, takže již svým vzhledem dokáže odstrašit případné nechtěné návštěvníky. Bernský salašnický pes je typický rodinný pes, je totiž klidný a vyrovnaný, inteligentní a velice bystrý. Rád se přátelí a seznamuje a má rád děti, k nimž se chová jako k mladším sourozencům a hlídá je. Má stále dobrou náladu, rád se hýbe i dovádí – a nejraději s páníčky a rodinou.

  Výcvik

  výcvik bernského salašnického psa

  Bernský salašnický pes na cvičišti

  I bernský salašnický pes potřebuje důslednou výchovu, zvláště ve štěněcím věku. Rád dovádí, a v období růstu je nutné ho krotit, aby nedošlo k poškození kostí a svalů. Základní výcvik není u bernského salašnického psa problémem, pouze nerad opakuje cvik do nekonečna, jinak vše zvládá bez jakýchkoli problémů, protože je ochoten pro svého pána udělat prakticky cokoli. Rád se proběhne v přírodě, i když na pohyb není příliš náročný. Vzhledem k srsti není příliš praktickým psem do bytu. Může být umístěn venku po celý rok, ale bez velkého množství času stráveného s rodinou nebude šťastný. Bernský salašnický pes je společenský a potřebuje mít se svými lidmi pravidelný kontakt.


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Chceš zde reklamu napořád jen za 9 Kč?
  Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

CZIN.eu TOPlist