• Se zvířecím kamarádem na cestách – pohodlně a bezpečně

  Naši domácí mazlíčci nám přinášejí mnoho radostí, pokud jsme s nimi v domácím prostředí. Někdy je však nutno i zvířecí příslušníky domácnosti přepravit na určité místo a použít k tomu některý z dopravních prostředků. To však nemusí být jednoduché. Při přepravě je potřeba dbát nejen na pohodlí a bezpečí zvířecího kamaráda, ale také na určitá pravidla. Některé pokyny pro přepravu vycházejí ze zákona, jiné zabezpečují vhodné podmínky, aby domácí zvířátko nebylo při přepravě ohroženo a zbytečně se nestresovalo. Pro tyto případy existují nejrůznější pomůcky, které toto vše zajistí – přepravní boxy, speciální přepravky, sáčky – záleží na druhu mazlíčka.

  Domácí mazlíček v autě

  Nejjednodušším způsobem, jak dopravit vašeho zvířecího kamaráda k veterináři, na výlet či na dovolenou, je převoz osobním autem. I zde však platí určitá pravidla, která se liší podle druhu zvířete. Na výlety autem jezdí nejčastěji psi. U nich je však nutno zajistit, aby nemohli ovlivňovat řízení ani ohrozit spolucestující. Jakým způsobem to má být provedeno, však silniční zákon nedefinuje. Bezpečí a pohodlí pro vašeho pejska i pro vás lze zajistit díky pomůckám, které je možno zakoupit nebo objednat v každých chovatelských potřebách. Ochranné sítě, autopásy pro psy, speciální kšíry nebo přepravní boxy a přepravky umožní jízdu bez nehod a pejsek bude mít dostatečné pohodlí. Využijete-li služeb taxislužby, nahlaste raději při objednání, že budete převážet psa. Předejdete tak možným problémům.

  Vaše kočička ocení jistě pohodlnou přepravku nebo speciální tašku pro přepravu koček. Nepropustné dno zabrání případným nehodám, dovnitř můžete umístit dečku nebo oblíbenou hračku. Přepravka nebo taška by měla být dobře udržovatelná a musí zajišťovat dostatečnou cirkulaci vzduchu.

  Když pojede zvířecí přítel vlakem

  Chystáte se na cestu vlakem a budete přepravovat i svého mazlíčka? Ve vlaku s vámi budou i další cestující, kteří z vašeho chlupatého společníka nemusí být nadšeni. Ověřte si nejprve, jaké podmínky pro přepravu vyžaduje provozovatel dráhy. Ve většině případů je povinné vodítko a náhubek pro psa, u menších druhů pak umístění v pevné přepravce. Zvířecí společník nesmí spolucestující obtěžovat, musí být čistý a nesmí zapáchat. Připravte se jak na pozitivní, tak negativní reakce, ne všichni lidé jsou milovníky zvířat. Připravte si také pytlíky a ubrousky na odstranění následků případných nehod. Snažte se zvolit vagón, který nebude příliš plný. Opatrně postupujte i při nástupu a výstupu, kovové rošty mohou být např. pro psy nebezpečné.

  Kocur před cestou

  Zvíře v autobusu většinou v přepravce

  Kritéria pro přepravu zvířat v autobuse jsou přísnější než ve vlaku, opět záleží na podmínkách jednotlivých přepravců. Pokud je autobus příliš zaplněný, je rozhodnutí na řidiči, zda vám přepravu zvířete povolí. Někteří soukromí dopravci dokonce odmítají přepravovat velká plemena psů, i když mají vodítko a náhubek. Důsledně kontrolovat musíte svého zvířecího společníka i v průběhu cesty, aby neobtěžoval ostatní cestující. Pokud by si někdo stěžoval, můžete být z přepravy vyloučeni. Umístíte-li svého mazlíčka do přepravky, budete ji muset držet na klíně nebo zasunout pod sedačku. Stejná pravidla platí i pro cestování MHD.

  Letecká přeprava zvířat je nejnáročnější

  Na cestování letadlem se musíte připravit důkladně. Ještě před odletem si projděte podmínky vašeho dopravce. Nároky na přepravní box a na váhu mohou být u jednotlivých společností odlišné. Rozdíl je i v podmínkách pro to, zda bude box umístěn na palubě letadla nebo v zavazadlovém prostoru. Letecké společnosti umožňují i zakoupení vhodného boxu přímo na letišti, není to však nejlevnější varianta. Pokud chcete, aby s vámi pejsek cestoval na palubě, musíte tuto skutečnost ohlásit s dostatečným předstihem, počet zvířat na palubě letadla bývá omezen. Vybaveni musíte být také vícejazyčným veterinárním osvědčením. Ujistěte se, že box bude bezpečně umístěn a snažte se svému mazlíčkovi zajistit co největší pohodlí, aby nebyl vystaven stresu z cestování.


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Chceš zde reklamu napořád jen za 9 Kč?
  Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

CZIN.eu TOPlist