• Pes a potravinová alergie – jaké krmivo vybrat?

  Má váš pes alergické reakce na potravu? Jak poznáte, že příčinou potíží bylo právě krmivo? Jistotu vám dá návštěva veterináře a vyšetření, ale určité příznaky naznačují, že organizmus vašeho psa reaguje na určitý druh krmiva a že se tedy může jednat o potravinovou alergii. Potravinová alergie může být zaměněna za špatnou snášenlivost některých složek potravy, zde se však jedná o podráždění trávicího traktu, ne zatížení a reakci imunitního systému.

  O které příznaky se při alergii na krmivo jedná?

  • nevolnost bezprostředně nebo v krátké době po požití krmiva
  • časté škrabání, viditelné svědění bez jiných příčin
  • chování naznačující trávicí potíže
  • kožní i jiné záněty
  • jiné neobvyklé projevy

  Příčinu zjistíte ve spolupráci s veterinářem

  Nezkoušejte experimentovat sami a neriskujte zdraví svého čtyřnohého přítele. Spolupracujte s veterinárním lékařem a nechte si poradit. Pátrání po příčině potíží začne vyšetřením, při kterém se vyloučí jiné možnosti a budou se upřesňovat ty složky potravy, které jsou příčinou alergie. Váš pes se podřídí dietě. Ta bude zahrnovat krmivo s bílkovinami, které dříve součástí potravy psa nebyly. Může se jednat o maso jehněčí, kachní, krocaní nebo zvěřinu. Krmiva vám doporučí veterinář. Při dietě by pes neměl dostávat jinou potravu ani pamlsky. Do dvou týdnů by pak potíže měly odeznít. Pak se postupně začnou znovu podávat běžné potraviny. Pokud začnou potíže, budete vědět, který druh potravy je příčinou. Může se jednat např. o hovězí či kuřecí maso, kukuřici nebo sóju. Každá potravina se zkouší přibližně týden. Vrátí li se příznaky, znamená to, že se jedná o složku, na kterou je pes alergický.

  Řešením může být hypoalergenní krmivo

  Hypoalergenní krmivo může obtíže vašeho psa vyřešit. Jedná se o granule nebo konzervy, které neobsahují právě ten alergen, který způsobuje potíže vašeho psa. U bezobilných krmiv je obilná složka nahrazena rýží či bramborami, psům s masovou alergií jsou určena krmiva jednodruhová, tedy obsahující pouze jeden druh masa – ten, na který není pejsek alergický. Nejméně reakcí způsobuje krmivo se sleděm, jehněčím, kachnou, králíkem nebo divočinou. Vždy se však nemusí podařit najít krmivo, které bude zcela plně odpovídající, ale důležité je alespoň se přiblížit ideálnímu stavu, aby pes neměl větší obtíže a cítil se dobře.


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Chceš zde reklamu napořád jen za 9 Kč?
  Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

CZIN.eu TOPlist