• Namalujte si vlastní hrneček – Keramická dílna v Maříži

  Maříž je vesnice na jihozápadě Moravy, nedaleko hranic s Rakouskem. Je proslulá svou keramikou. Dá se říct, že keramická dílna s přilehlým penzionem a restaurací, je vlastně onou vesnicí. Za druhé světové války byla totiž vylidněna. Ale zpět ke keramice. Jak jsem již řekl, při příjezdu do „Oázy Maříž“ si všimnete několika budov. Je zde prodejna originální mařížské keramiky, restaurace, penzion a samozřejmě dílna, která nás bude nejvíce zajímat.

  Zde má návštěvník možnost vyrobit si vlastní hrneček nebo jiný suvenýr. Vybírat můžete mezi miskami, květináči, konvicemi, solničkami a dalším. Usadíte se ke stolu, navléknete zástěru, chopíte se hřebíku a začnete vyrývat do předpřipraveného hrnečku (podle toho, co jste si vybrali) již natřeného bílou glazurou. Vyrývání vytváří krásný plastický efekt, ale musíte dát pozor, abyste při nanášení barvy nezakápli vyrytá místa. Na výběr máte spoustu barev a byl by hřích nenaplácat je na jeden kus keramiky všechny, stejně jako si nevyzkoušet styly, okoukané z vedlejší prodejny. Dokonalosti mařížské keramiky nejspíš nedosáhnete, ale vámi vlastnoručně malovaný hrneček je zkrátka kouzelný.

  Cena hrníčku se pohybuje kolem 200 Kč.

  Více se dozvíte na stránkách mařížské keramiky. Je zde také eshop, ale vlastnoruční malování keramiky je skvělý výlet pro celou rodinu. Malováním se bez problému zabavíte i na čtyři hodiny.

  http://www.keramika-mariz.cz/

  Zde je ukázka naší tvorby:

  Maříž2 Maříž1

  Výtvory si můžete vyzvednout v Maříži, v Praze nebo si je nechat zaslat poštou. Doručení je rychlé, nejspíš proto, že se nikdo nemůže dočkat, než jim hrníčky vypálí a budou z nich moct pít.


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Chceš zde reklamu napořád jen za 9 Kč?
  Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

CZIN.eu TOPlist
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat