• Vyzkoušejte běh do schodů

  Nemáte rádi posilování nohou, nebaví vás běhat za nepříznivého počasí? Pak vyzkoušejte činnost, kterou provádíte každý den a přetransformujte ji do efektivního cvičení. Běhání do schodů je náročným cvičením, které posílí dýchání a cévy, zesílí také svaly na nohou a navíc se krásně vytvarují. Při této náročné aktivitě zvýšíte svou imunitu, zbavíte se stresu a dobijete energii. Nohy vás sice budou bolet jako při náročném sprintu, ale běh do schodů pro vás bude snadnější a méně zatěžující pro vaše klouby, protože nohy dopadají z menší výšky než při klasickém běhu.

  Do schodů můžete běhat všude

  Venku nebo v domě? Je to zcela jedno, běhat se dá všude. Schody mohou být v paneláku nebo v parkové výsadbě, ve městě či na rozhledně – tento druh běhu se dá provozovat opravdu všude. Běh po schodech se v paneláku praktikuje přímo ideálně – vynechte jízdy výtahem nahoru a běhejte. Výtah použijte pouze k cestě dolů, sbíhání ze schodů neprospívá kolenům a při jízdě dolů se vydýcháte a odpočinete si, což budete potřebovat především tehdy, když s během do schodů začínáte.

  Začínejte pomalu

  Rozhodně se nevyplatí příliš spěchat. Začátečník by se neměl přepínat, začít se dá i s rychlou chůzí. Co se týče doby, po kterou byste měli běhat, řiďte se dobou obvyklého aerobního tréninku, ale přibližně o čtvrtinu si ji zkraťte. Plný čas si dopřejte jedině tehdy, chcete-li trénovat opravdu tvrdě. Zda vybíhat schody po jednom nebo po dvou záleží na tom, jak jsou schody vysoké. Pokud vám jde o aerobní trénink, zvolte vybíhání po jednom schodu, při běhu přes dva schody půjde spíše o silový trénink.

  Bez výbavy a v rozumné míře

  Při běhu po schodech posilujete srdeční sval, je ovšem potřeba dodržovat rozumnou míru, jinak by mohlo dojít ke kolapsu. Vyplatí se střídat běh s chůzí, třeba po patrech. Velkou výhodou je to, že nepotřebujete v podstatě žádnou speciální výbavu, stačí sportovní oblečení a obuv. Běh do schodů navíc pomáhá vytvarovat postavu, zvláště formuje problémové partie jako stehna či břicho, takže tuto formu cvičení ocení i ti, kteří chtějí hubnout.


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Chceš zde reklamu napořád jen za 9 Kč?
  Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

CZIN.eu TOPlist
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat