• Vybíráme skútr 125 ccm: Na co si dát pozor?

  Zákonodárci udělali milovníkům skútrů radost. Od roku 2013 mohou skútry do objemu 125 ccm řídit i držitelé řidičských průkazů „B“. Novelizace zamíchala se statistikami prodejů a již několik let se drží na špici právě výkonnější modely na úkor skútrů s objemem motoru do 50ccm. Pokud jste se rozhodli pro pořízení prvního skútru, možná vás zaskočila rozmanitá nabídka a ještě rozmanitější cenové rozpětí. Jenomže cena by rozhodně neměla být hlavním kritériem. Prozradíme vám, na co se při výběru skútru zaměřit.

  Značkový nebo „noname“?

  Tak jako u všech ostatních výrobků, také v segmentu skútrů rozlišujeme značkové a neznačkové stroje. Mnohem důležitější než extrémně nízká cena jsou kvalita zpracování, bezpečnost, výkon a životnost.

  Skútry od neznámých výrobců jsou velmi levné. Na druhou stranu od nich nemůžete čekat dobré jízdní vlastnosti a motor obvykle „odejde“ podstatně rychleji než v případě kvalitnějšího skútru od renomovaného výrobce.

  Na mnohem nižší úrovni je i bezpečnost, a to nejen v souvislosti s méně účinnými brzdami. K prvkům, které se výrazně podílí na celkové bezpečnosti skútru, patří přední vidlice, zadní tlumič a v neposlední řadě také způsob uložení motoru. Všechny tyto aspekty mají vliv na jízdní vlastnosti a tedy úroveň bezpečnosti.

  kentoya_cz_01

  Skútr Kentoya Moto FEVER 125 4T

  Kvalita není cenově nedostupná

  Znamená to snad, že musíte rozbít prasátko a připravit si na skůtr spoustu peněz? Vsaďte na značku Kentoya, která je na českém trhu již 22 let a vyhněte se nechtěným kompromisům.

  Kentoya nabízí široké spektrum modelů za atraktivní ceny. Kvalitní skútry s moderními prvky a stylovým designem můžete mít i na splátky bez navýšení. K dalším výhodám patří nejširší prodejní a servisní síť a okamžitá dostupnost náhradních dílů. Na své si přijdou také zájemci o moderní elektrokolo – Kentoya vyrábí stylová elektrická kola s baterií integrovanou v rámu.

  kentoya_cz_02

  Skútr Kentoya MOTO HAMSTER 125 4T

  kentoya_cz_03

  Elektrokolo Kentoya RSEB-303 s akcelerátorem


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Chceš zde reklamu napořád jen za 9 Kč?
  Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

CZIN.eu TOPlist