• Sjíždění Vltavy

  Před pár dny jsme s pár známými sjížděli Vltavu. Jak jistě víte, je to nejdelší řeka v ČR, ale nebojte, nesjížděli jsme ji celou, pouze kousek před a po kempu Branná. Celkem jsme ujeli necelých 40 km.

  První den bylo potřeba dostat se do Branné, což je z Brna docela daleko. Autem jste tam za 3 hodiny čisté jízdy. Poté máte čas ze přihlásit v kempu, zaplatit za přespání (pro čtyřčlennou rodinu s autem a stanem to vychází na 360 Kč/noc a samozřejmě se okoupat, protože v takovém vedru se na nic jiného ani myslet nedá.

  Samotný kemp je na obou stranách řeky, druhá strana se jmenuje U Fíka a je o něco hlučnější. Ale nebojte, i v kempu Branná je v noci pořádně živo. V občerstvení to zvládají velmi dobře. Mají přes 1000 objednávek denně a to nepočítám pití. Na jídlo však čekáte necelé 2 minuty. Co se týče dalšího vybavení kempu, tak nechybí záchody, sprchy (platí se 20 Kč a stojí se asi 30minutová fronta), umyvadla, stánky s občerstvením, recepce se suvenýry a půjčovna lodí Kanak.

  Právě ve zmíněné půjčovně jsme i my půjčovali 2 rafty a jednu Pálavu, další loď, Baraku, jsme měli vlastní.

  Druhý den jsme se autobusem za poplatek asi 40 Kč dopravili do Vyššího Brodu, kde na nás a stovky dalších vodáků čekalo nachystané vybavení a opět dobře to zvládající obsluha.

  Stejně jako v kempu, ani na řece není o jídlo a pití nouze. Téměř po kilometru se střídají kempy, restaurace, zahrádky s občerstvením a dokonce plovoucí bar, na kterém máte možnost si za 80 Kč koupit drink, jako je Mojito nebo Piña Colada.

  V některých místech se člověk pomalu ani nehnul, jak moc tam bylo vodáků. Před jezy, které jsme potkali při sjíždění do Branné tři, se tvořily fronty, ale nikomu to nevadilo. Srazili jsme lodě, roztáhli slunečník, popíjeli víno a nechali se unášet pěkně tekoucí řekou.

  Třetí den jsme vyráželi z kempu a měli namířeno do Krumlova, což je necelých 20 km, stejně jako předchozí den. Na této trase nás potkalo více jezů, myslím, že šest. Proplouvání krásným Krumlovem je opravdu úžasný zážitek. Do kempu nás pak dovezl taxík.

  Celé sjíždění se docela prodraží. Kdo by odolal tak dobrému jídlu a krásným drinkům?

  Čtvrtý den byl den odjezdu. Sbalili jsme stany, okoupali se a vyrazili domů. Nejeli jsme však přímo, vzali jsme to přes vesničku Maříž, proslulou svou krásnou keramikou. O tom ale až další článek.

  Obrázků jsem nestačil moc pořídit, přeci jenom takový mobil nebo zrcadlovka koupající se ve Vtavě není zrovna nejlepší podívaná (pokud ovšem není cizí :D).


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Chceš zde reklamu napořád jen za 9 Kč?
  Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

CZIN.eu TOPlist
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat