• Singletracky u Nového Města na Moravě

  Jezdíte rádi na kole? Máte rádi přírodu a také trochu toho adrenalinu? Pak jsou singletracky v Cyklo Aréně Vysočina pro vás to pravé!

  Co je to singletrack?

  Single track nebo singletrack je úzká jednostopá stezka pro horská kola. To kontrastuje s dvojstopými lesními cestami určenými převážně pro čtyřkolová terénní vozidla využívaná pro průmyslové účely hospodaření v leze. Singletracky mají převážně hladký povrch a vlnitý profil, vyjímkou ale nejsou ani technicky náročné úseky s kamenitými pasážemi nebo kořenité úseky. Nezřídkakdy se na singletracku mohou vyskytnout také různé překážky, které cyklisty donutí ke změně směru a střídání tempa. Na singletracku narazíte i na ostré zatáčky, rychlé sjezdové úseky, terénní vlny, kde můžete s kolem nadskočit… Zkrátka vše, co jízdu v terénu dělá zábavnou a hravou.

  K jízdě na singletracku doporučujeme horská kola (pevná, celoodpružená). Některé úseky jsou sjízdné i na dětských kolech nebo krosových kolech. Vybrané úseky mohou požitek z jízdy poskytnout i vyznavačům BMX.

  Najdete zde celkem 6 okruhů různých obtížností, od Bejby trail pro nejmenší až po World Cup Trail pro zkušené jezdce. Obtížnosti okruhů si můžete nastudovat zde.

  singletracky

   

  Na mapě jsou vidět barevně vyznačené okruhy. Na okruzích pro zkušenější cyklisty, červeném a černém, jsou vyznačena čísla. To jsou čísla speciálních sekcí, kde si můžete vybrat, zda to risknete přes kameny nebo objedete po méně obtížné stezce. Včas vás upozorní cedulka s obtížností.

  Projeli jsme dvakrát okruh červený, jednou oranžový a černý a konec okruhu modrého, který má být lehčí, ale podle mě je nejzábavnější. Na rozdíl od nekonečného zatáčení a přehazování na okruhu černém, okruh modrý nabízí nespočet zhupů a prostor na rozjezd a skoky, takže si člověk může parádně zablbnout.

  Video níže vám poskytne krátký pohled na singletracky.

  Zaparkovat se dá pohodlně před hotelem Ski.

  http://www.vysocina.bike/singletracky/


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Chceš zde reklamu napořád jen za 9 Kč?
  Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

CZIN.eu TOPlist