• Rejnok na dosah ruky

  Jste-li nadšenci mořského života a chtěli byste zažít vzrušující pocit z doteku a nakrmení rejnoka, tak nemusíte jezdit do exotických zemí. Na takový zážitek si postačí udělat výlet do zlínské zoologické zahrady.

  Zátoka Rejnoků. To je ono úžasné místo, které se nachází v okolí zámku Lešná a nikde jinde v Evropě podobné nenajdete. Tento pavilon byl vybudován již roku 2014 a v současnosti nabízí veškerý svůj komfort pro 20 členů mořských rejnoků druhu siba ománská. Avšak k obdivu se nabízí i několik menších akvárií, která jsou osídlena například krevetami, ježovkami, čtverzubci, havýši a kraby palmovými.

  Rejnoky si návštěvníci mohou nakrmit speciálně připravenou krmnou dávkou složenou z krevet, kousků ryb či olihní. Krmení je možné zakoupit přímo v expozici za symbolickou částku 30 Kč. Avšak díky velkému zájmu je prodej omezen na denní limit 350 dávek za účelem udržení kvality vody a prostředí. Prodej dávek je rozdělen do 2 režimů.

  Režim 1 – při počtu návštěvníků do 3000: ve všední dny je k prodeji  350 krmných dávek v dostupnosti po celý den.

  Režim 2 – při počtu návštěvníků nad 3000: v období prázdnin, svátků a víkendů je k prodeji pouze 50 krmných dávek. Dávky jsou k zakoupení každou celou hodinu od 9:00 do 15:00.


  siba ománská

  Stručné info o sibě ománské:

  O tomto druhu rejnoka se toho ještě moc neví, avšak několik málo informací je zjištěno. Siba ománská žije ve slaných vodách o teplotě 23-24°C. Nemá žádné zuby nýbrž vroubkaté desky, kterými jsou tito rejnoci schopni rozdrtit ryby. Živí se pestrou stravou složenou z ryb, srdcovek, olihní, krevet, chobotnic a kalamár. Rozpětí jejich ploutví dosahuje v dospělosti 120-130cm. Jsou klidné a dožívají se několika desítek let.

  Zlínská Zoo toho nabízí ale o mnoho více. K obdivování máte na výběr zvířata z kouzelných krajů světa, jako jsou Asie, Afrika, Amerika a Austrálie. Nespočet kouzelných scenérií, zvířat, pavilonů a expozic. Pokud tedy chcete tyto prázdniny trávit čas se svými dětmi v Zoo, navštivte tu zlínskou a nechte se pohltit krásou divoké fauny.
  Mapa zlínské zoo


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Chceš zde reklamu napořád jen za 9 Kč?
  Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

CZIN.eu TOPlist
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat