• Padova – univerzitní město

  Severoitalské město ležící v oblasti Benátska. Je obležena velmi známými městy jako jsou Benátky nebo Verona, tudíž se na historické univerzitní město často zapomíná. Což je chyba, jelikož patří mezi nejstarší severoitalská města a je rodištěm či učilištěm mnohých významných osobností. Roku 53 př.n.l. se zde narodil římský historik Titus Livius, na jedné z nejstarších univerzit na světě studoval Galileo Galilei nebo Mikuláš Koperník. Také komedie Zkrocení zlé ženy zasadil William Shakespeare do ulic Padovy. Nejznámějším a největším patronem je Svatý Antonín Padovský. Jeden z nejproslulejších svatých má ve městě nádhernou baziliku, která se stala hlavní dominantou Padovy.

  Pokud zavítáte do starobylého města, nesmíte vynechat několik památek. Jako první se běžte projít na druhé největší náměstí v Evropě – Prato della Valle. Nádhernou fontánu uprostřed lemuje 87 soch osobností, kteří se podílely na rozvoji města nebo studovaly na zdejší univerzitě. Můžete zde najít sochu básníka Torquatia Tassa, básníka Francesca Petrarcy nebo již zmíněného Galileo Galilea. Nezapomeňte si prohlédnout opatství Svaté Justýny stojící v rohu náměstí. Za povšimnutí stojí také Botanická zahrada, která ukrývá další nej. Je to nejstarší botanická zahrada na světě. Dříve fungovala pro pěstování lékařských bylinek a plodin, které se využívaly na lékařské fakultě. Od roku 1997 je zdejší Botanická zahrada na seznamu Světového dědictví UNESCO.

  Po náročném dni zavítejte do známé kavárny Café Pedrocchi nacházející se kousek od Piazza Garzeria a od hlavní budovy Padovské univerzity. Kavárna postavená v 18. století ve stylu neoklasicismu ukrývá tři různé pokoje pro posezení. Dělí se podle barev, tudíž si můžete vybrat, jestli si své espresso dáte v zeleném, bílém nebo červeném salónku (barvy vybrány podle italské vlajky).

  Při hezkém počasí si můžete vybrat z široké palety parků, kam zavíváte na příjemnou procházku a necháte ruch města za sebou. V parcích jsou odděleny části pro majitele psů, kteří tak neobtěžují ostatní obyvatele parku. Je zde i park přímo pro děti s moderními houpačkami a klouzačkami. Nejkrásnějším parkem je takzvaný „Aréna park“ nacházející se v severní části Padovy. Součástí je i Kaple Scrovegni (italsky Cappella degli Scrovegni) a staré zbytky po dřívější aréně.

  Pokud někdy zavítáte do Benátek či Verony, nezapomeňte na toto překrásné starobylé město, které vám může nabídnout své nádherné budovy a historickou atmosféru.

  Prato della Valle

  Prato della Valle

  Arena park

  Arena park


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Chceš zde reklamu napořád jen za 9 Kč?
  Zobrazit formulář pro nákup
  Štítky: , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

CZIN.eu TOPlist
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat