• Než si pořídíte do bytu kočku

  Než si pořídíte kočku do bytu, tedy bez možnosti volného pohybu venku, měli byste si nejdříve promyslet několik věcí.

  Jelikož kočka nemá přístup ven, musí mít dostatek podnětů doma. Budete mít skutečně dostatek času se jí věnovat a mazlit se s ní? Kočka totiž není pes, nepřijde si pohrát na zavolání. Je to velmi individualisticky smýšlející šelmička, která se mazlí, jen když ona chce – když nechce, dá vám to rázně najevo.

  Je také vhodné, aby byla již od začátku navyklá používat kočičí toaletu a škrabadlo, což vám pracovníci chovatelské stanice či útulku obvykle zaručí. U kočky z ulice je třeba si vzít alespoň jeden týden volno, abyste zjistili, jestli tyto návyky má, a pokud ne, trpělivě ji je naučit. Máte skutečně dost trpělivosti na ni nekřičet, sledovat její pohyby, a ve chvíli, kdy vidíte, že si takříkajíc ‚přičupne‘, aby vykonala potřebu, ji vzít a odnést na její záchůdek? Ve chvíli, kdy se opře o nábytek a začne ho škrábat, nekřičet, ale vzít ji ke škrabadlu, prsty jí zatlačit na tlapky, povytáhnout jí tak drápky a ty přiložit na škrabadlo a jezdit s nimi odshora dolů, aby pochopila, že tady škrábat smí?

  Trpělivost je totiž základem dobrého vztahu mezi vámi a vaším kočičím mazlíčkem. Kočka nereaguje na trestání jako pes, pokud ji potrestáte např. bitím či odepřením vlastní pozornosti, naschvál vám může jako pomstu za způsobené příkoří něco provést. Obvykle si totiž nespojí trest s tím, za co je trestána. Ne že by byla hloupá, ale prostě nechce :-).

  A na konec – i když je kočka sebelépe vychovaná, pořád je zvíře. A těm se občas může stát nehoda, jako je loužička, když je ve stresu, exkrement na koberci, když má pocit, že nemá čistou toaletu, zvratky, když krátce po jídle začne dávit bezoáry (smotky chlupů v žaludku). Jste opravdu připraveni tohle vše zvládnout bez zbytečného křiku a trestání?

  Tímto samozřejmě nechci nikoho od pořízení si kočky do bytu odrazovat, jen je dobré vše vidět i z druhé, té méně příjemnější a hezčí stránky věci. Protože pořízením živého kamaráda se za něj stáváte zodpovědným.

  A zodpovědnost není jen o tom, že mazlíček nemá hlad, není mu zima a není držen v maličké kleci. Je také o tom, že ho dokážeme učinit spokojeným a šťastným. Protože takové zvířátko vám vše oplatí mnohonásobně!  

  Zívající kočka

   


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Chceš zde reklamu napořád jen za 9 Kč?
  Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

CZIN.eu TOPlist
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat