• Největší světoví pijáci kávy

  Odpověď je jednoduchá. Itálie, Francie nebo Belgie. Na státy jako Nizozemsko, Finsko či Švédsko ani nepomyslíte. Ale právě tyto země se umístily na prvních třech místech ve statistice zaměřené na nejvyšší počet vypitých šálků kávy za den. Britská firma zabývající se průzkumem trhu jménem Euromonitor zveřejnila koncem minulého roku žebříček největších kávových pijanů, kde na celé čáře dominuje Nizozemsko se svými 2,4 šálky na osobu za jeden den. A ani poté nepřichází na řadu země, od kterých byste čekaly vysoké umístění. Itálii a Francii hravě strčí do kapsy severské státy. Na druhém místě se totiž umístilo Finsko s 1,8 hrníčky za den. Následovalo Švédsko a Dánsko.

  Dlouhou dobu vévodilo kávovým statistikám Finsko, ovšem od roku 2012 lehce klesá počet konzumovaných šálků. Po dlouhé době se tak na první místo dostalo malé evropské království. Překvapivě Francie ani Itálie, se kterými má člověk spojené sezení u kávy pod Eiffelovou věží či před Koloseem, se neumístily ani v první desítce. Ale nečekaně se ve statistice objevily země jako Německo s 1,2 šálky za den nebo Polsko s 1,1 šálkem.

  A jak je na tom Česká republika? S potěšením vám oznamuji, že srdce Evropy se umístilo na osmém místě s 1,17 šálky za den. Ovšem o pár desetinných čísel nás předběhli naši sousedi. Slovensko se vyškrábalo na šesté místo s 1,2 hrnečky. Mezi námi a Slovenskem se umístilo Srbsko (1,18 šálků denně). Poměrně dobře si vedly i Spojené státy americké, které se při minulém měření umístily na 25. místě, ovšem v roce 2014 překvapily a obsadily 16. místo s 0,9 vypitými šálky za den.

  Názory na kávu se ve společnosti často rozchází. Jedni tvrdí, že příliš mnoho je zdraví škodlivé, ti druzí zastávají názor, že káva je lék. Vědci z Harvardu se jasně postavili na stranu, že káva je pro lidi velmi zdravá. Ti, co pravidelně konzumují tento nápoj mají menší šanci vážného onemocnění jako je cukrovka, Parkinsonova nemoc nebo dokonce rakovina tlustého střeva. Obecně se na kávu v posledních letech dívá svět mnohem optimističtěji. Takže pokud váš kamarád nebo známá pije až tři šálky kávy denně, nekoukejte na něho či na ni skrz prsty. Alespoň nám zvedá místo ve světovém žebříčku.


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Chceš zde reklamu napořád jen za 9 Kč?
  Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

CZIN.eu TOPlist
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat