• Mad Max: Fury Road / Šílený Max: Zběsilá Jízda

  Letošní rok nás do kin přišel navštívit světaznalý šílený Max, který je pamatován jako muž nosící koženou bundu a jediná věc, na kterou se soustředí, je PŘEŽÍT. Říkáte si, že je to málo? Věřte, že ne!

  V post-apo světě není moc místa na přemýšlení a dlouhé rozhodování. Čistá mysl, nabitá zbraň a snaha se to zlepšit a vrátit do mrtvé pustiny alespoň trochu života a lidskosti je sice šlechetný cíl, bohužel však nesnadný.

  mad max

  Max je zkrátka tvrdý chlapík, který ví, jak se sedí v sedle a věří, že vše jde líp, pokud jste sám a musíte se tak starat jen o svůj život. V první polovině filmu jsou mu dávány zasloužené lekce přežití.

  Řetězy, funkce krevního vaku, maska na obličeji, neozbrojen a mlácen.

  Žijící nebo mrtvý svět. Po přečtení této věty, každý z vás vidí milióny rozdílů, avšak jeden aspekt je nezměněn.

  „Lidskost”

  Po prvotní nedůvěře ve Furiosu (správnou, spoře oděnou rebelku, která za šlechetným účelem unesla manželky samotného vládce pustiny), se v Maxovi probudí (díky hlasům v jeho hlavě) myšlenka, že pomoci jí není špatný nápad. Spolu s Furiosou se rozhodnou svrhnout Immortana Joea a jeho následovníky pro znovuvybudování komunity.

  Nicholas Hoult in a scene from the motion picture "Mad Max: Fury Road." CREDIT: Jasin Boland, Warner Bros. Pictures [Via MerlinFTP Drop]

  War Boy – Nux

  V poslední řadě se vám musím zmínit o chlapíkovi jménem Nux. Takzvaný „War Boy”, který pevně věří ve svého pána a v iluzi, že pokud zemře, odejde do Valhaly. Jenomže jak už to tak bývá, každá víra je pevná do určité chvíle. Po 3 neúspěších a zklamáních svého pána a při nazvání „podprůměrným” se Nuxova víra ochvěje v základech a rozhodne se přejít na stranu rebelů Maxe a Furiosy.

  Ovšem fakt, že Nuxovi jeho předurčený cíl není příjemný, je patrné na první pohled, především při pohledu do jeho očí a dle jeho výrazu.

  „What a day, what a lovely day!”

  Shrnutí:

  Nejlépe natočený post-apo film, který jsem kdy viděl. Mad Max: Fury Road se někomu může zdát příliš přímočarý, ale to je důvod, proč jsem si ho zamiloval. Naprosto zničený svět ovládán pomatencem. Jednoduchý, ale o to silnější děj a samozřejmě neustálá akce, která není ničena četností grafických efektů. Rázná hudba v pozadí i v akčních scénách, auta na velkých kolech, spoře oděné ženy. Osobně doporučuji tento film vidět několikrát. Jedno zhlédnutí nikomu zajisté stačit nebude.


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Chceš zde reklamu napořád jen za 9 Kč?
  Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

CZIN.eu TOPlist
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat