• Historky králičí aneb život s ušatým mazlíčkem

  Kde si koupit králíka, jak si koupit králíka, proč si vůbec koupit králíka. O chovu zakrslého králíka bylo popsáno už mnoho (nejen) virtuálních stran. Co vás ale doopravdy čeká, rozhodnete-li se sdílet svůj život s tímto roztomilým zvířátkem? Čtěte.

  Změní se uspořádání vaší domácnosti

  Stane se dokonale králíkovzdornou. Vy i ostatní členové domácnosti se pohotově naučíte nabíjet si mobilní telefony ve výšce minimálně metru od země. Od první rozkousané nabíječky zcela spolehlivě. Že si ten roztomilý králíček ničeho nevšimne? Všimne. Králíci jsou patrně již od přírody vybaveni neomylným radarem. Nezajištěný kabel jsou schopni detekovat prakticky ihned, přestože vy „jste si jenom odložili” a „jenom na pět minut”. Přistihnete-li se uvažovat o tom, že holobyt vlastně není tak špatné řešení vaší bytové situace, nebojte se. Je to zcela normální.

  Vylepšíte si reflexy

  Souvisí s předcházejícím bodem. Zrychlení z nuly na sto dáváte líp než proslulé rudé žihadlo. Alespoň je-li vám ta seminární práce, co ji musíte zítra nutně odevzdat, milá. Nejednou vám stoupne tep, zatímco z roztomilé králičí tlamičky taháte potištěné stránky ve snaze zabránit jejich nežádoucímu skartování.

  Naučíte se být pořádkumilovní

  Králík vám prostě nerozkouše výhradně to, co rozkousat nemůže. Znáte takové ty roztomilé dětské knížky zobrazující králíčky jako stvoření spokojeně chroupající mrkvičku? Tak těm nevěřte. Králík jest živočich prudce všežravý. Maminčin fíkus, vaše oblíbené tričko, linoleum v kuchyni, nábytek, balíček papírových kapesníků (lhostejno, zda použitých)…

  Začnete jíst zdravě

  Když k vám přijde nečekaná návštěva, nabídnout jí můžete maximálně salát. Dostatečná zásoba zeleniny se u vás v lednici najde vždy. Ostatně, namísto brambůrků odteď u televize chroupete spíš mrkev. V obchodě si připadáte mírně nepatřičně, váš nákup totiž vypadá většinou asi následovně: salát, mrkev, paprika, celer, petržel (při vyskládávání zboží na pás se kradmo rozhlížíte v obavě, že vás někdo přetáhne květákem po hlavě, neb budete mylně považováni za militantního vegana)… a skrovné dva rohlíky pro vás. Sortiment ovoce/zelenina máte u všech místních obchodníků v malíčku. Nakupujete taky výhradně podle králičích preferencí. Vy jste solidární a s mazlíčkem jíte JEHO oblíbenou zeleninu. Stihnete zjistit, co je to romanesco a že rukola není nadávka.

  Zmenší se objem vašeho osobního volna

  Na dovolenou pojedete jenom tehdy, pokud:

  • máte ve svém nejbližším okolí milovníka zvířat, který se vašeho mazlíčka ochotně a s nadšením na těch pár dní ujme
  • někomu z vašich bližních se vás zželí, tedy se vašeho miláčka neochotně a bez nadšení na těch pár dní ujme
  • někoho uplatíte (a svatosvatě slíbíte, že „on fakt nic nezničí”, přičemž první předmět vezme za své přibližně pět minut poté, co se za vámi zavřely dveře)

  Zbylé eventuality raději ponecháme na fantazii ctěného čtenářstva. Pro účely článku zůstaneme u legálních metod nezahrnujících výhružky, různé stupně nátlaku, použití palných, sečných, bodných a jiných zbraní, návštěvu pánů Vasila a Sergeje, kteří vypadají, že nemají ani trochu smyslu pro humor atd…

  Zlepší se vaše psychická odolnost

  Do repertoáru se vám dostanou věty začínající předponou ne-: nežvýkej to/nelez tam/netahej to. Vlastně… to není přesné. Do vašeho slovníku se najednou dostane SPOUSTA takových vět. S kadencí opakování přibližně desetkrát za minutu. Králík je vlastně obstojná průprava na péči o batole. Když se přistihnete reprodukovat tyto příkazy VELMI zvýšeným hlasem, doufáte, že si vaši sousedi opravdu nemyslí, že batole doma máte. A že nejsou dost uvědomělí, aby na vás neprodleně volali OSPOD.

  Ztratíte smysl pro humor

  Vtipy o troubě a pekáči uslyšíte tak často, že dostanete chuť po každém dalším opakování neprodleně opustit místnost. Oknem. Ačkoli se právě nalézáte v pátém patře.

  Stanete se tolerantními

  Protože chlupy. V podstatě všude. Bez chlupu v ranní kávě by váš den prakticky postrádal veškeré kouzlo. Jste odborník na populární lepicí válečky. Dokážete hodiny zasvěceně rozprávět o výhodách a nevýhodách jednotlivých druhů. O tom, ve kterém obchodě mají ty nejlepší, byste zvládli napsat román. A na vlastní skříň si ověříte hlubokou pravdu konstatující, že černé oblečení přitahuje světlé chlupy a naopak.

  Králík ovlivní váš sociální život

  Mluvíte o králících, píšete o králících, fotíte králíky. S nelíčeným nadšením, leckdy však již bez nelíčeného nadšení posluchačů. Občas používáte mateřský plurál, chlubíte se světu, že se váš mazlíček naučil používat toaletu (jen s vypětím všech sil zachováte zbytky soudnosti a obejdete se bez patřičné fotodokumentace) a s jistou dávkou pochybností u zrcadla kontrolujete, zda vám už náhodou nezačaly růst hlodáky. Zkrátka, jste milovník králíků se vším všudy.

  I tak vám gratulujeteme! :-)


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Chceš zde reklamu napořád jen za 9 Kč?
  Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

CZIN.eu TOPlist
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat