• Exkluzivní rozhovor s mladým podnikatelem

  V Zábřeze, což je menší město na Moravě v okrese Šumperk, se najde spousta kaváren, kde můžete zajít na dobrou kávu, ovšem jedna z mých oblíbených je Café Stres, kterou vede mladý 21letý klučina, který si plní částečně svůj sen.

  Screenshot_2016-01-31-08-40-23

  Kdy přišel s nápadem otevřít si kavárnu, jaké byly začátky a co má v plánu do budoucnosti, to vše mi prozradil v exkluzivním rozhovoru!

  PhotoGrid_1454227280123

  Screenshot_2016-01-31-08-57-09

  Screenshot_2016-01-31-08-57-28

  Ahoj Lukáši, myslím, že nemá cenu chodit kolem horké kaše. Kdy si přišel s nápadem, postavit se na vlastní nohy a otevřít si kavárničku?

  Ahoj, no, na začátku jsme to plánovali s kamarádkou, že by bylo fajn mít kavárničku, jenže pak z toho nějak sešlo, každý jsme šli vlastní cestou. Ta moje směřovala na vysokou, kde jsem mj. mezitím chodil na brigády, a to do kavárny stres (smích). Majitelka té kavárny mi prozradila, že má v plánu ji dát k vodě. Vše jsem si promyslel a přišel jsem k názoru, že nemá cenu čekat na jinou příležitost, přece to byl můj sen, tak jsem se chopil příležitosti a stal jsem se novým majitelem útulné kavárny.

  Jaké byly začátky? V té době ti bylo 20, co bylo pro tebe nejtěžší ?

  No, ze začátku jsem si musel zvyknout na to, že už nejsem obyčejný brigádník, ale že už musím mít určitou zodpovědnost. A to bylo to nejtěžší. Jinak, co se týká chodu kavárny, zase tak náročné to nebylo, zprvu mi pomáhala bývalá majitelka a pak to šlo samo.

  Jak se tvářilo na změnu okolí, myslím tím lidi, chodili/nechodili ?

  Podle mého názoru to vzali v pohodě, byli spokojeni, možná to chtělo změnu (smích). Návštěvnost určitě vzrostla, tím nemyslím, že já jsem její příčinou, ale začalo chodit více nových zákazníků, což mě velmi potěšilo a já jim za to děkuji. :)

  Jak na to reagovali tví rodiče ? Přeci jen si se vzdal vysoké a začal si podnikat…

  Popravdě byli nadšeni, dokonce mi začali i pomáhat s úklidem a jinými záležitostmi. Ve svých rodičích mám velkou podporu. A jsem za ně opravdu rád.:)

  Je ti 21, nemyslíš si, že je to přece jen velké sousto pro mladého člověka, který by měl chodit ven za zábavou a užívat si ve společnosti svých vrstevníků ?

  Velké sousto to určitě je, ale ničeho nelituji, protože mě tato práce baví, je mým koníčkem. Co se týká volnočasových aktivit, vždy se dá skloubit příjemné s užitečným a na kamarády si čas najdu. :)

  Poslední otázka na tebe. Jaké máš cíle (plány) do budoucna ?

  Rozhodně bych chtěl postupně kavárnu zrekonstruovat k obrazu svému, aby se hlavně pro lidi stala ještě více útulnější a splňovala veškerý komfort. No a v dálné budoucnosti, třeba až mi bude 40 (smích), si otevřu další kavárnu a uděláme si z toho takový rodinný podnik, uzavírá Lukáš.

  Screenshot_2016-01-31-08-58-04

   


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Chceš zde reklamu napořád jen za 9 Kč?
  Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

CZIN.eu TOPlist
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat