• Cyklistika se psem? Proč ne!

  Pes je nejlepší přítel člověka. Když však chce většina lidí jet na cyklovýlet, nechává často pejska doma, v boudě nebo ho hlídá někdo ze známých, přátel či sousedů (je-li to možné). Ale proč? I čtyřnohý kamarád si cyklistiku zamiluje a bude svého majitele nadšeně doprovázet na všech výletech. Navíc v případě velmi aktivního pejska cyklovýlet nabízí další možnost, jak psa trochu unavit.

  Jednou z možností výletu na kole se psem je nechat psa běžet vedle kola bez vodítka. Ovšem pozor! Pes běžící vedle kola není zpravidla tolerován a majiteli psa hrozí pokuta (většinou ve výši až 1000 Kč), i když se jedná o trénovaného psa. Pes se totiž stává účastníkem dopravního provozu a může být spoluúčastníkem nehody. Kdo chce nechat psa běžet u kola, měl by volit raději lesní či polní stezky, kde není velký provoz. Tyto cesty pes ocení – oproti rozpáleným asfaltovým silnicím mu nehrozí riziko vážného poranění tlapek.

  JAKÉ JSOU MOŽNOSTI?

  • držáky a vodící sety – cyklista musí počítat s prudkými reakcemi psa – rychlým rozběhem, zastavením nebo cuknutím  drzak
  • vozík za kolo – ideální pro větší psy

  vozik

  • košíky nebo tašky, jež se umísťují na řidítka či na zadní kolo, které umožňují převoz malého psa do cca 10 kg (jezevčík, pudl, teriéři). Existuje široká nabídka typů, značek, velikostí i barev. Při jízdě je nutné počítat s možností horší ovladatelnosti kola, dokud si na odlišný styl ovládání kola a jízdy nezvyknete.
   kos 1

  kos 2taska 1taska 2

  Otevřené tašky jsou zpravidla doplněné o popruhy nebo karabinky k přivázání psa. Tato maličkost vykonává velmi důležitou a neocenitelnou službu – když pes při jízdě z tašky vypadne, zůstává zajištěn obojkem a karabinou, takže není ohroženo jeho zdraví (zůstane jednoduše viset na karabině).

  Z vlastní zkušenosti doporučuji tašku umístěnou na řidítka, protože obsahuje nejrůznější kapsičky či přihrádky, kam lze uložit nejrůznější potřeby (vodítko, doklady na pejska, peněženku, mobilní telefon atd.). Umístění tašky na řidítkách je vhodné zejména pro psy začátečníky, kteří si na tento typ cestování teprve zvykají a ocení oční kontakt, pohlazení nebo hlas svého pána. „Pes na palubě“ navíc poskytuje ideální možnost komunikace zejména osobám, které stejně jako já trpí „samomluvou“ a rádi s někým během jízdy mluví. Jak rychle si pes na cestování zvykne, záleží na povaze psa, ale i na přístupu jeho majitele, který by měl být v klidu a bez stresu.

  Někteří pejsci jsou zkušení cestovatelé, kteří si cyklistiku užívají!

  380213-2

  Někdy si ovšem majitelé psů vymyslí vlastní možnosti jízdy na kole se psem, ze kterých vstávají vlasy hrůzou na hlavě. Kdo ví, jestli by si tento pes cyklovýlety oblíbil. Tento způsob cestování se zdá být velmi nepohodlný.

  dograck03


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Chceš zde reklamu napořád jen za 9 Kč?
  Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

CZIN.eu TOPlist
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat