• Bylinková zahrádka

  Jistě každý z nás ocení příjemnou vůni a chuť čerstvých bylinek. Ne vždycky je však máme po ruce, proto se musíme uchýlit k bylinkám sušeným.

  Možností, jak si vypěstovat bylinky vlastní, je celá řada a malou zahrádku můžeme založit například na balkoně nebo za oknem v květináči. Co všechno budeme potřebovat, které druhy jsou nejméně náročné a vhodné tak i pro úplného začátečníka?

  V první řadě je důležité si promyslet, k čemu budeme bylinky využívat. Téměř každá hospodyňka a dobrá kuchařka ocení jejich využítí v kuchyni. Velmi vhodnými adepty proto jsou bazalka, tymián, rozmarýn, pažitka, petržel nebo také jednoletý kopr.

  Než se pustíme do samotného výsevu, je nutné mít k dispozici květináč, zeminu, písek nebo drobné kamínky a v neposlední řadě samotná semínka rostlinek.

  Je lepší investovat do truhlíků samozavlažovacích, které rostlinám dodávají potřebnou vláhu průběžně. Dno vysypeme pískem a drobnými kamínky. Poté přidáme zeminu vhodnou pro bylinky, kterou zakoupíme v každém zahradnictví. Výsev můžeme provést dvěma způsoby. Buď zakoupíme již vzrostlé sazeničky nebo využijeme semínka. Důležité je dodržet hloubku a rozestup semen podle návodu. Na zalévání využíváme nejlépe dešťovou vodu, která ale nemusí být vždy k dispozici. V tomto případě využijeme vodu z kohoutku, kterou necháme alespoň 24 hodin odstát.


  Jak bude reklama vypadat?
  -
  Chceš zde reklamu napořád jen za 9 Kč?
  Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

CZIN.eu TOPlist